Трансформери, роботи і супергерої народжуються в Івано-Франківську

Сім’я Оголів робить такі костюми роботів вже чотири роки. В Івано-Франківську їхня майстерня "Any Robots" почала працювати 9 місяців тому. Аналогів  в Україні немає, та й у світі обмаль фабрик, які виготовляють настільки технологічно складні вбрання.За розробку, інженерні рішення й технології в родині відповідає Павло, Аня – програмує робокостюми.

Майстерня працює виключно на замовлення. При цьому для розробки обирають лише популярних персонажів.

"Ми вже доволі добре знаємо цю сферу і беремо в розробку лише загальновідомих персонажів. Наприклад, всі знають трансформерів – і ми ними займаємось", – каже Павло.

Спершу про модель збирають якомога більше інформації і зображень.


"Якщо це 3D-модель з фільму, то вона сама по собі не є костюмом. До костюма, який вдягається на людину, є певні вимоги: щоб вона туди помістилася і могла рухатися", – пояснює розробник.

Всі костюми роблять вручну і зі збереженням пропорцій.Починається все зі створення основи – корпусу. Далі розробляються усі необхідні для образу деталі і декорації – формується "фасад". Під час численних примірок на людині усім деталям надають зручної форми. Для цього використовують спінену ґуму – гнучкий легкий матеріал, який майже не ламається і гарно тримає форму. Так, костюм висотою 2,3 м важить усього 15-17 кг.До програмування роботів Аня береться лише після того, як усі елементи пофарбовані.

"Коли робот крокує, він піднімає ногу – і це один звук, коли опускає – інший. Це все датчики, які програмуються. Коли людина говорить, то звук ловить мікрофон і перетворює його у голос робота. Також можна записувати музику, фрази з фільмів чи рекламний текст", – розповідає Анна.

Для кожної нової моделі робокостюма дівчина пише спеціальну програму.Від замовлення до повної готовності розробка одного костюма займає понад чотири місяці. Виробництво одиниці серійної займає 40 днів.

Окрім цього, Аня і Павло розробляють і зброю для роботів – димові та плазмові пушки, електронні бластери.  Головне для розробників – висока якість костюмів.

"Ми намагаємося зробити максимально крутих роботів, – додає Аня. – Ми не обмежуємо дуже сильно бюджет, але робимо так, щоб було найкраще. Це має і нам подобатися. Кожен новий проект – це для себе. Це наш стиль життя такий".

В Україні є вже понад півсотні костюмів від "AnyRobots". Клієнти з різних країн зазвичай замовляють костюми для шоу аніматорів, а останнім часом і для цирків, які відмовляються від використання тварин.Для Ані все почалося десь у 16 років: тоді у дівчини з’явилася мрія вийти заміж за чоловіка, який буде створювати роботів, а вона їх програмуватиме. Врешті, так і сталося!

Павло з дитинства любив майструвати та захоплювався лицарями. У 2005 році зайнявся лицарськими боями, історичним фехтуванням. Для цього потрібно було робити обладунки та битися в них.

"Це було специфічно, адже обладунки обмежують рухи людини, додають ваги. Потрібно було розуміти, як зробити їх зручними. Я займався цим доволі довго", – згадує Павло.

Пара познайомилася під час навчання в Інституті інформатики і штучного інтелекту у Донецьку. Після цього обоє закінчили Донецький політехнічний університет.

Павло здобув фах інженера автоматизованих систем управління, тобто навчився промислової автоматизації будь-яких процесів, де людину можна замінити електронікою. Аня вивчала програмування систем штучного інтелекту.На початку військових дій на сході України сім’я змушена була переїхати. Спершу довелось їхати до родичів Павла у Росію, де він влаштувався на роботу на фабрику з виготовлення костюмів трансформерів, яка тільки-но почала розвиватися. Павло там швидко став головним дизайнером-інженером, постійно намагався вдосконалити виробництво.

"Мені ця справа легко далася. Я став розробляти костюми з малюнків, без жодних креслень, 3D-моделей. Малюнки – це були суто кадри з фільмів", – розповідає інженер.

Там Павло навчився робити костюми з твердих матеріалів. Набравшись достатньо досвіду, разом з дружиною вирішили повернутися в Україну, де започаткували власний бізнес. Два роки тому відкрилася перша майстерня на Донеччині, на неокупованій території. А в березні 2017 року сім’я Оголів переселилися в Івано-Франківськ, звідки родом мама Ані.Сьогодні у франківській майстерні є 10 робочих місць. Персонал підбирають уважно: головне, кажуть, щоб людині робота приносила задоволення.

"Є такі люди, які не дивилися "Трансформерів" і не фанатіли від них, але їм це подобається. Вони радіють, коли зроблять якусь детальку класно. Часто самі залишаються навіть після завершення робочого дня, засиджуються, працюють", – тішиться Аня.


Чоловік та дружина обов’язково відвідують усі прем’єри фільмів, де є супергерої. Щоправда, в кіно ходять як на роботу, жартує Аня, адже там прискіпливо вивчають вигляд усіх героїв та їх функціональні особливості.

У 2018 році в Івано-Франківську планують запускати шоу роботів. Трансформери влаштують справжнісіньке світлодіодне та фаєр-шоу з вогнеметами. У місті їх можна буде побачити вже у січні. Сім’я Оголів сподівається, що такі заходи можуть стати цікавою родзинкою міста і для туристів.

"В Івано-Франківській області дуже багато туристів. Такого чогось дуже цікавого і потужного немає. Я сподіваюся, що ми це будемо впроваджувати", – ділиться Аня.

А через деякий час розробники сподіваються, що їх робокостюми будуть використовуватись у кіноіндустрії.


#AnyRobots #Robot #Robots #RobotSuit #RobotCostume #Transformers #Transformer #Cosplay #Cosplay365 #Робот #КостюмРобота #КостюмыРоботов #КостюмТрансформера #КостюмыТрансформеров #ПродажаТрансформеров

Просмотров: 17Комментариев: 0